Archiv rubriky: Nezařazené

Letní čas, ožehavé to téma

Polovina národa jej nenávidí, druhé nevadí a je jí to jedno. Do které skupiny patříte Vy? Ať už jste zastánci či odpůrci (přiznejme si, že článek je spíše upozorněním pro ty odpůrce), máte možnost v období od 04.července do 16.srpna 2018 hlasovat v otevřené veřejné konzultaci, jejíž výsledek může nakonec vést ke změnám.

Read more on Letní čas, ožehavé to téma…

Rubriky: Nezařazené | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letní čas, ožehavé to téma

Přednášky Přístrojový seminář v Rokycanech 2018

O víkendu 20.-22.dubna proběhl na hvězdárně v Rokycanech další ročník oblíbeného Semináře majitelů a konstruktérů amatérských dalekohledů, tzv. přístrojový seminář. Letošní ročník by se dalo říci byl zaměřen na problematiku světelného znečištění. Hned úvodní přednáška Hynka Medřického nám osvětlila “Nové poznatky o působení světla na organismy”. Cyklus pokračoval přednáškou Mgr. Zdeňky Chocholouškové, Ph.D. o Vlivu světelného znečištění na rostliny.

Read more on Přednášky Přístrojový seminář v Rokycanech 2018…

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přednášky Přístrojový seminář v Rokycanech 2018

100 let ČAS 100 pozorování

Dnes v noci máte možnost pozorovat přechod Měsíce přes otevřenou hvězdokupu Hyády. K pozorování postačí i menší dalekohled, nicméně při použití většího zvětšení si můžete naplno vychutnat nádheru, kdy jednotlivé hvězdy zmizí za měsíčním diskem a také jejich výstup.

Read more on 100 let ČAS 100 pozorování…

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 100 let ČAS 100 pozorování

Podzimní seminář Rokycany

Na letošní listopad byl naplánován termín dalšího setkání astronomů amatérů v Rokycanech, pod názvem Seminář majitelů a konstruktérů amatérských dalekohledů. Dlouho nebyl vydán přesný termín akce. Nyní je již znám. Zájemci o amatérskou astronomii (a samozřejmě nejen oni) jsou vítání v Rokycanech 26. a 27. listopadu.

Read more on Podzimní seminář Rokycany…

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní seminář Rokycany