Archiv rubriky: Nezařazené

Přednášky Přístrojový seminář v Rokycanech 2018

O víkendu 20.-22.dubna proběhl na hvězdárně v Rokycanech další ročník oblíbeného Semináře majitelů a konstruktérů amatérských dalekohledů, tzv. přístrojový seminář. Letošní ročník by se dalo říci byl zaměřen na problematiku světelného znečištění. Hned úvodní přednáška Hynka Medřického nám osvětlila “Nové poznatky o působení světla na organismy”. Cyklus pokračoval přednáškou Mgr. Zdeňky Chocholouškové, Ph.D. o Vlivu světelného znečištění na rostliny.

Read more on Přednášky Přístrojový seminář v Rokycanech 2018…

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

100 let ČAS 100 pozorování

Dnes v noci máte možnost pozorovat přechod Měsíce přes otevřenou hvězdokupu Hyády. K pozorování postačí i menší dalekohled, nicméně při použití většího zvětšení si můžete naplno vychutnat nádheru, kdy jednotlivé hvězdy zmizí za měsíčním diskem a také jejich výstup.

Read more on 100 let ČAS 100 pozorování…

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 100 let ČAS 100 pozorování

Podzimní seminář Rokycany

Na letošní listopad byl naplánován termín dalšího setkání astronomů amatérů v Rokycanech, pod názvem Seminář majitelů a konstruktérů amatérských dalekohledů. Dlouho nebyl vydán přesný termín akce. Nyní je již znám. Zájemci o amatérskou astronomii (a samozřejmě nejen oni) jsou vítání v Rokycanech 26. a 27. listopadu.

Read more on Podzimní seminář Rokycany…

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní seminář Rokycany

Český manuál k Registaxu v.4

Je tomu již delší čas, kdy jsem zde uveřejnil překlad manuálu pro program Registax v nejnovější verzi 6. Věřím však, že mnoho lidí stále používá i starší verzi programu, pro kterou jsem také manuál přložil. To už je však delší čas konkrétně se tak stalo v roce 2009. Tento návod byl a stále ještě je ke stažení z mých starých stránek. Ty už ovšem nejsou udržovány a proto jsem se rozhodl pro přenesení i tohoto staršího návodu na doménu Alfacentauri. Pro přehlednost ponechávám i původní úvodník k překladu:

Read more on Český manuál k Registaxu v.4…

Rubriky: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Český manuál k Registaxu v.4