Archiv rubriky: Události

Hodina Země

Letos již po třinácté si připomínáme, že nejsme na naší Zemi sami a že je nutné se chovat ohleduplně i k dalším živočišným formám, tedy ekologicky. Hodina Země je zde právě pro to, abychom si na celém světě připomněli, že mnohdy zbytečně plýtváme energií, ať už ve formě světla, tepla, či výrobků (velkým problémem je zejména zamoření plasty).
Read more on Hodina Země…

Rubriky: Události | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hodina Země

Přednášky Přístrojový seminář na Youtube

Zpracování všech letošních přednášek přístrojového semináře bylo letos o něco delší. Část přednášek byla uveřejněna již v průběhu května, zbytek pak na začátku září. Tentokrát všechny na serveru yutube.com a to z jednoduchého důvodu. Kapacita pronajatého prostoru u mého poskytovatele je vyčerpána a další navýšení kapacity jsem zamítl a tak videa tentokrát putovala na již zmíněný server.

Read more on Přednášky Přístrojový seminář na Youtube…

Rubriky: Události | Štítky: , | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přednášky Přístrojový seminář na Youtube

Problěhlo podzimní setkání astronomů Zubří (PAZ)

Letošní podzimní společenská akce amatérů astronomů s názvem MHV, se nekonala a tak se několik skalních přiznivců rozhodlo uskutečnit podobné setkání ve stejném rekreačním zařízení. Termín byl vybrán s ohledem na fázi Měsíce a také volné kapacity areálu. Připadl tedy na datum 20 – 23.10, s tím, že většina účastníků přijela v pátek odpoledne. Pracovní název setkání PAZ, tedy Podzimní Akce Zubří :).

Read more on Problěhlo podzimní setkání astronomů Zubří (PAZ)…

Rubriky: Události | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Problěhlo podzimní setkání astronomů Zubří (PAZ)

Připravujeme letošní seminář Rokycany

Mnozí z Vás jistě využili možnost shlédnout video záznam přednášek ze semináře majitelů a konstruktérů amatérských dalekohledů, pořádaným Hvězdárnou v Rokycanech (nově Hvězdárna v Rokycanech a Plzni). Tyto přednášky jsou k dispozici od roku 2010 a to na našich stránkách.

Read more on Připravujeme letošní seminář Rokycany…

Rubriky: Události | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Připravujeme letošní seminář Rokycany