Přednášky Přístrojový seminář v Rokycanech 2018

O víkendu 20.-22.dubna proběhl na hvězdárně v Rokycanech další ročník oblíbeného Semináře majitelů a konstruktérů amatérských dalekohledů, tzv. přístrojový seminář. Letošní ročník by se dalo říci byl zaměřen na problematiku světelného znečištění. Hned úvodní přednáška Hynka Medřického nám osvětlila “Nové poznatky o působení světla na organismy”. Cyklus pokračoval přednáškou Mgr. Zdeňky Chocholouškové, Ph.D. o Vlivu světelného znečištění na rostliny.


 

Po obědě jsme spolu s Mgr. Petrem Scheirichem  Ph.D. prozkoumali první extrasolární planetku. Pak již jen něco zajímavého pořídit na astroburze a první přednáškový den je za námi.

 

Neděle opět začala ve znamení světelného znečištění, tentokráte přednáškou Michala Bareše o měření světelného znečištění v praxi. Druhá a závěrečná přednáška nás pak seznámila s metodami astronomického průzkumu od Ondřeje Trnky.

 

Všechny přednášky byly zaznamenány a v současné době je pro vás připravujeme. Tentokráte však budou ke shlédnutí na serveru youtube.com. Postupně budou všechny zde umístěné přednášky přemístěny na tento server, příp. na vimeo.com. Na těchto stránkách pak naleznete již jen odkazy.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.