Letní čas, ožehavé to téma

Polovina národa jej nenávidí, druhé nevadí a je jí to jedno. Do které skupiny patříte Vy? Ať už jste zastánci či odpůrci (přiznejme si, že článek je spíše upozorněním pro ty odpůrce), máte možnost v období od 04.července do 16.srpna 2018 hlasovat v otevřené veřejné konzultaci, jejíž výsledek může nakonec vést ke změnám.

Další informace naleznete na stránkách Evropské komise. Samotný dotazník pak taktéž na stránkách Evropské komise. Může ho pohodlně vyplnit i ten kdo nevládne třeba angličtinou, stránku lze zobrazit i v češtině.

Sám jsem zastáncem zrušení přechodu na letní čas. To že by měl platit poté již jen čas pásmový (nikoliv zimní, jak je leckde mylně uváděno) je nasnadě. Vždyť na světě je mnoho států, kde mají různý pásmový čas a nevadí jim to, proto také nechápu například námitku, že změna času musí být planá pro celou EU stejně (tedy buď celá EU bude přecházet na letní čas, nebo celá EU bude mít stále platný jeden čas, samozřejmě pro každý stát ten co je platný v jeho časovém pásmu).

Pokud tedy máte potřebu se k tématu vyjádřit, vyplňte již zmíněný dotazník na stránkách EU.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.